Milí přátelé, stránky naší fotobanky jsou primárně založeny na komfortním prohlížení a množství vyhledávacích i ostatních funkcí, což přese všechnu snahu nelze na mobilních telefonech plnohodnotně zajistit, prosíme tedy, abyste ve vlastním zájmu (obzvláště v situacích, kdy hodláte naší nabídku v celé šíři posoudit a uvažujete o nákupu) přistupovali na stránky Fotogenu z větších obrazovek, tedy z tabletů a výše, největšího komfortu pak dosáhnete na monitorech stolních počítačů.
  můj účet 


Palác Koruna Autor: neznámý
Lokace: Praha
ID 3-4343-11823-227061

Palác Koruna

Palác Koruna, na nároží Václavského náměstí a ulice Na příkopě. Byl postaven v letech 1911-1914 A. Pfeifferem pro stejnojmennou pojišťovnu na místě tří starších domů - rohového U Špinků a dvou sousedních na náměstí, čp. 844 a 843. Novorenesanční Haasův obchodní dům (za ním vlevo), který se nepodařilo vykoupit, byl kompozičně včleněn do novostavby. Již od roku 1914 se uvnitř nacházel proslulý Automat Koruna - první pražský občerstvovací podnik, fungující na principu automatického výdeje nápojů a pokrmů po vhození mincí. Podnik byl v roce 1949 rozšířen - vznikla známá lidová jídelna, nacházející se v celém přízemí, s kuchyní v suterénu. Prodávala se zde jídla všeho druhu, ale nejvíce se sem chodilo na párky a pivo. Dobře a chutně připravené pokrmy zde byly velmi levné. Např. v roce 1953 zde výborná polévka s játrovými knedlíčky a rohlíkem stála 50 haléřů. Začátkem 90. let byl Automat k velké lítosti všech štamgastů i Pražanů zrušen. Kolem roku 1914. Built in the years 1911-1914 by A. Pfeiffer for the Koruna Insurance Company on the site of three older buildings: the corner building U Špinků and the two neighbouring buildings on the Square, Nos. 844 and 843. The Neo-Renaissance department store Haas (beyond, on the left) which it was impossible to purchase, was incorporated into the design of the new building. As early as 1914 the new building housed the renowned self-service restaurant Koruna, the first Prague coin-operated restaurant. After 1949 the restaurant was further extended into a popular eatery covering the whole ground floor, with kitchen in the basement. It served all kinds of dishes and drinks, the most popular being frankfurters and beer. The good quality dishes were extraordinarily cheap, e.g. in 1953 delicious soup with meat balls and a roll cost a mere 50 hellers. Unfortunately, at the beginning of the 1990s, the eatery was closed, to the chagrin of all its regular customers in Prague, as well as tourists. Around 1914.

L1vedlejší část díla500 CZK
Licence L1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky doplněk webové stránky, webové prezentace, elektronické verze časopisu atd.
XL1vedlejší část díla1000 CZK
Licence XL1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití k tisku typicky doplněk textu knihy či časopisu, katalogu, tištěné prezentace, audiovizuálního díla, výstavy, výzdoby interiéru nekomerčních prostor apod.
L2hlavní část díla2500 CZK
Licence L2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky obal či úvodní obrazovka elektronické hry, přední strana elektronické verze časopisu či knihy, hlavička webu, součást bannerové reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
XL2hlavní část díla7500 CZK
Licence XL2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití k tisku například obal knihy, krabice elektronické hry, titul bookletu, plakát výstavy, přední strana časopisu, výzdoba interiéru komerčních prostor, součást tištěné reklamy, příp. I elektronické venkovní reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
další nabídka
L3další příjem10000 CZK
Licence L3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití na webu je to prodej výlučně v elektronické formě, typicky například elektronická přání či pohlednice.
XL3další příjem20000 CZK
Licence XL3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití k tisku typicky potisk hrnečků, triček, kalendáře, jakékoli předměty, určené k dalšímu prodeji, například tištěné pohlednice, placky, magnetky apod.
 pro licenční podmínky rozklikněte řádek
ceny jsou uvedeny bez DPH 

Máte sbírku? Chcete vydělávat s námi?

zajímá mne to

kategorie

doprava etnologie krajina místopis
nahota osobnosti portrét Praha
práce předměty události umění
věda vojsko volný čas zvířata

vydělávejte s námi plány a ceny kontakty
obchodní podmínky nejčastěji kladené dotazy zpětná vazba

© 2024 SKILL production s.r.o.

SKILL production
tvorba www, firemní a svatební videa