Milí přátelé, stránky naší fotobanky jsou primárně založeny na komfortním prohlížení a množství vyhledávacích i ostatních funkcí, což přese všechnu snahu nelze na mobilních telefonech plnohodnotně zajistit, prosíme tedy, abyste ve vlastním zájmu (obzvláště v situacích, kdy hodláte naší nabídku v celé šíři posoudit a uvažujete o nákupu) přistupovali na stránky Fotogenu z větších obrazovek, tedy z tabletů a výše, největšího komfortu pak dosáhnete na monitorech stolních počítačů.
  můj účet 


Poslední jízda koňky 13. května 1905. Autor: neznámý
Lokace: Praha
ID 3-2467-12409-227061

Poslední jízda koňky 13. května 1905.

Poslední jízda koňky z Křižovnického náměstí přes Karlův most na Malou Stranu dne 13. května 1905 Před bělouši, táhnoucími slavnostně vyzdobený a plně obsazený vůz kráčel strážník, za vozem pak početný zástup Pražanů. Po uvedeném datu koňku nahradila elektrická tramvaj se speciálním spodním přívodem proudu, neboť památkově chráněný objekt vylučoval instalaci sloupů pro vrchní přívod z troleje. V humoristických časopisech se tehdy objevil návrh, aby příchytné dráty byly uchyceny kolem krků kamenných světců na mostě. Na toto téma byla vydána i pohlednice. Provoz se spodním přívodem proudu byl velmi poruchový, takže po zásahu Generálního inspektorátu rakouských drah byla tramvajová doprava po necelých třech letech z mostu definitivně vyloučena. Koleje zde přetrvávaly až do roku 1914, poté byly odstraněny. Na snímku za koňkou jsou vidět natažené troleje elektrické tramvaje do obou průjezdů, které spojují Křížovnické náměstí s nábřežím Františka I. Kuriozitou je, že oční optik J. Šebek, jak nám to jeho reklama na klenbě průjezdu a nad obchodem prozrazuje, měl k dispozici domácí telegraf. The last journey of a horse-drawn tram. From Křížovnické Square over Charles Bridge to the Lesser Town on May 13, 1905. In front of the white horses drawing the festively decorated car full of passengers went a policeman, behind the carriage a numerous crowd of Prague locals. After that horse-drawn trams were replaced by electric trams with special electric mains providing power from below (see the caption to picture 38), because conservation considerations ruled out erection of columns for electric trolley wires. Humorous periodicals then suggested that the wires could be fixed to the throats of the stone saints on the Bridge. A humorous postcard illustrating this idea was even published. At any rate, the supply of electricity from below led to many problems and, following intervention of the General Inspectorate of the Austrian Railways, the trams were withdrawn from Charles Bridge for good after three years of operation, even though the trackage remained here till 1914. In the picture, behind the horse-drawn car, we can see electric trolley wires leading to both routes connecting Křižovnické Square and the Franz Embankment. It is a little curious that the optician J. Šebek anounces in his advertisement (next to one of the thoroughfares) that he has at his disposal his own home telegraph.

L1vedlejší část díla500 CZK
Licence L1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky doplněk webové stránky, webové prezentace, elektronické verze časopisu atd.
XL1vedlejší část díla1000 CZK
Licence XL1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití k tisku typicky doplněk textu knihy či časopisu, katalogu, tištěné prezentace, audiovizuálního díla, výstavy, výzdoby interiéru nekomerčních prostor apod.
L2hlavní část díla2500 CZK
Licence L2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky obal či úvodní obrazovka elektronické hry, přední strana elektronické verze časopisu či knihy, hlavička webu, součást bannerové reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
XL2hlavní část díla7500 CZK
Licence XL2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití k tisku například obal knihy, krabice elektronické hry, titul bookletu, plakát výstavy, přední strana časopisu, výzdoba interiéru komerčních prostor, součást tištěné reklamy, příp. I elektronické venkovní reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
další nabídka
L3další příjem10000 CZK
Licence L3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití na webu je to prodej výlučně v elektronické formě, typicky například elektronická přání či pohlednice.
XL3další příjem20000 CZK
Licence XL3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití k tisku typicky potisk hrnečků, triček, kalendáře, jakékoli předměty, určené k dalšímu prodeji, například tištěné pohlednice, placky, magnetky apod.
 pro licenční podmínky rozklikněte řádek
ceny jsou uvedeny bez DPH 

Máte sbírku? Chcete vydělávat s námi?

zajímá mne to

kategorie

doprava etnologie krajina místopis
nahota osobnosti portrét Praha
práce předměty události umění
věda vojsko volný čas zvířata

vydělávejte s námi plány a ceny kontakty
obchodní podmínky nejčastěji kladené dotazy zpětná vazba

© 2024 SKILL production s.r.o.

SKILL production
tvorba www, firemní a svatební videa