Milí přátelé, stránky naší fotobanky jsou primárně založeny na komfortním prohlížení a množství vyhledávacích i ostatních funkcí, což přese všechnu snahu nelze na mobilních telefonech plnohodnotně zajistit, prosíme tedy, abyste ve vlastním zájmu (obzvláště v situacích, kdy hodláte naší nabídku v celé šíři posoudit a uvažujete o nákupu) přistupovali na stránky Fotogenu z větších obrazovek, tedy z tabletů a výše, největšího komfortu pak dosáhnete na monitorech stolních počítačů.
  můj účet 


Václavské náměstí rok 1901 Autor: neznámý
Lokace: Praha
ID 3-2419-12641-227061

Václavské náměstí rok 1901

Jihozápadní část Václavského náměstí kolem ústí Vodičkovy ulice. Tomuto prostoru již dominují nedávno postavené nárožní objekty - Wiehlův, n.čp. 792, z roku 1896 a Stýblův, n.čp. 790, z roku 1892. Za Stýblovou novostavbou vpravo stojí dva nízké starší domy, čp. 786 a 785, které až po 30 letech uvolní místo funkcionalistické novostavbě - pozdějšímu paláci Alfa. Rovněž i patrový dům U Lhotků s renesanční věží, čp. 791, zde bude stát ještě 12 let, než ho nahradí rohová budova České banky. Vlevo třípatrový Vunšvický dům, čp. 793, nazvaný tak po majiteli, který chátrající starý objekt nechal po roce 1787 přestavět do podoby na snímku. Domu se později říkalo také Na staré stráži, neboť v letech 1819-1848 zde byla novoměstská vojenská strážnice, která se sem přestěhovala z náměstí. Po jeho zboření zde v letech 1910-1913 vznikne novostavba paláce Hvězda, později Melantrich, postavená B. Bendelmayerem pro Českou stranu národně socialistickou. Rok 1901 A picture of the south-western section of Wenceslas Square showing the crossing with Vodičkova Street This area is dominated by the recently constructed corner buildings: U Wiehlů, new No. 792, erected in 1896, and U Stýblů, new No. 790, in 1892. Standing behind U Stýblů we can see two lower structures, Nos. 786 and 785, which would be, after 30 years, replaced by the Functionalist Alfa Building. The one-storey building U Lhotků, No. 791, with its Renaissance tower, would also give way to a new building. Within 12 years it was replaced by the corner building of the Czech Bank. On the left one can see the Vunšvický House, No. 793, called after its owner, Mr Vunšvic, who in 1787 had the then dilapidated building rebuilt into the kind of structure we see in the picture. Another name used for the building was Na Staré stráži (The Old Watch), as it served as the base for the New Town military watch in the years 1819-1848. After its demolition, the new Hvězda Building, later given its present name Melantrich, was built here by E. Bendelmayer in the period 1910-1913. It was used as the headquarters of the historically important Czech National Socialist Party.Year 1901

L1vedlejší část díla500 CZK
Licence L1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky doplněk webové stránky, webové prezentace, elektronické verze časopisu atd.
XL1vedlejší část díla1000 CZK
Licence XL1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití k tisku typicky doplněk textu knihy či časopisu, katalogu, tištěné prezentace, audiovizuálního díla, výstavy, výzdoby interiéru nekomerčních prostor apod.
L2hlavní část díla2500 CZK
Licence L2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky obal či úvodní obrazovka elektronické hry, přední strana elektronické verze časopisu či knihy, hlavička webu, součást bannerové reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
XL2hlavní část díla7500 CZK
Licence XL2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití k tisku například obal knihy, krabice elektronické hry, titul bookletu, plakát výstavy, přední strana časopisu, výzdoba interiéru komerčních prostor, součást tištěné reklamy, příp. I elektronické venkovní reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
další nabídka
L3další příjem10000 CZK
Licence L3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití na webu je to prodej výlučně v elektronické formě, typicky například elektronická přání či pohlednice.
XL3další příjem20000 CZK
Licence XL3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití k tisku typicky potisk hrnečků, triček, kalendáře, jakékoli předměty, určené k dalšímu prodeji, například tištěné pohlednice, placky, magnetky apod.
 pro licenční podmínky rozklikněte řádek
ceny jsou uvedeny bez DPH 

Máte sbírku? Chcete vydělávat s námi?

zajímá mne to

kategorie

doprava etnologie krajina místopis
nahota osobnosti portrét Praha
práce předměty události umění
věda vojsko volný čas zvířata

vydělávejte s námi plány a ceny kontakty
obchodní podmínky nejčastěji kladené dotazy zpětná vazba

© 2024 SKILL production s.r.o.

SKILL production
tvorba www, firemní a svatební videa