Milí přátelé, stránky naší fotobanky jsou primárně založeny na komfortním prohlížení a množství vyhledávacích i ostatních funkcí, což přese všechnu snahu nelze na mobilních telefonech plnohodnotně zajistit, prosíme tedy, abyste ve vlastním zájmu (obzvláště v situacích, kdy hodláte naší nabídku v celé šíři posoudit a uvažujete o nákupu) přistupovali na stránky Fotogenu z větších obrazovek, tedy z tabletů a výše, největšího komfortu pak dosáhnete na monitorech stolních počítačů.
  můj účet 


Zbytky mariánského sloupu v listopadu 1918 Autor: neznámý
Lokace: Praha
ID 3-4234-11765-227061

Zbytky mariánského sloupu v listopadu 1918

Zbytky mariánského sloupu v listopadu 1918. Dne 3. listopadu se v režii socialistických stran konala mohutná lidová manifestace na Bílé hoře u Prahy k výročí zde svedené osudové bitvy (8. listopadu 1620). Část demonstrantů se při návratu shromáždila na Staroměstském náměstí a strhla sloup se sochou P. Marie, v kterém byl spatřován symbol habsburské nadvlády. Rozvášněné demonstranty přitom povzbuzoval známý žižkovský bohém F. Sauer, spisovatel a přítel J. Haška. Nepomohly ani domluvy zástupců radnice. Malířka a bojovnice za starou Prahu Z. Braunerová položila k troskám věnec se svojí vizitkou a nápisem Protestuji! Snímek byl pořízen záhy po tomto barbarském činu. Dílo zkázy si již bez emocí prohlížejí věčně zvědaví Pražané. Zbytky sousoší byly uloženy v Lapidáriu na pražském Výstavišti. Rok 1918. Remnants of the Marian column in November 1918. On November 3, 1918, a large, socialist-inspired demonstration took place on the White Mountain, then outside the Prague City limits, to commemorate memory of the fatal battle that took place here in November 1620. On their way back to Prague some of the participants gathered in Staroměstské Square and tore down the Marian column they viewed as a symbol of 300 years of unloved Habsburg rule. The enraged demonstrators, encouraged by the well-known Bohemian writer and friend of the famous satirist J. Hašek, F. Sauer, could not be stopped by representatives of the Town Hall or anyone else. The painter and fighter for the protection of old Prague, Z. Braunerová, laid a wreath on the ruins which had the inscription "I protest!" The picture was taken immediately after the barbaric act. The chatting crowd already views the work of destruction without emotion, but with typical Prague curiosity. Remnants of the statue were deposited in the Lapidarium in the Prague Exhibition Area. Year 1918.

L1vedlejší část díla500 CZK
Licence L1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky doplněk webové stránky, webové prezentace, elektronické verze časopisu atd.
XL1vedlejší část díla1000 CZK
Licence XL1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití k tisku typicky doplněk textu knihy či časopisu, katalogu, tištěné prezentace, audiovizuálního díla, výstavy, výzdoby interiéru nekomerčních prostor apod.
L2hlavní část díla2500 CZK
Licence L2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky obal či úvodní obrazovka elektronické hry, přední strana elektronické verze časopisu či knihy, hlavička webu, součást bannerové reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
XL2hlavní část díla7500 CZK
Licence XL2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití k tisku například obal knihy, krabice elektronické hry, titul bookletu, plakát výstavy, přední strana časopisu, výzdoba interiéru komerčních prostor, součást tištěné reklamy, příp. I elektronické venkovní reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
další nabídka
L3další příjem10000 CZK
Licence L3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití na webu je to prodej výlučně v elektronické formě, typicky například elektronická přání či pohlednice.
XL3další příjem20000 CZK
Licence XL3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití k tisku typicky potisk hrnečků, triček, kalendáře, jakékoli předměty, určené k dalšímu prodeji, například tištěné pohlednice, placky, magnetky apod.
 pro licenční podmínky rozklikněte řádek
ceny jsou uvedeny bez DPH 

Máte sbírku? Chcete vydělávat s námi?

zajímá mne to

kategorie

doprava etnologie krajina místopis
nahota osobnosti portrét Praha
práce předměty události umění
věda vojsko volný čas zvířata

vydělávejte s námi plány a ceny kontakty
obchodní podmínky nejčastěji kladené dotazy zpětná vazba

© 2024 SKILL production s.r.o.

SKILL production
tvorba www, firemní a svatební videa