Milí přátelé, stránky naší fotobanky jsou primárně založeny na komfortním prohlížení a množství vyhledávacích i ostatních funkcí, což přese všechnu snahu nelze na mobilních telefonech plnohodnotně zajistit, prosíme tedy, abyste ve vlastním zájmu (obzvláště v situacích, kdy hodláte naší nabídku v celé šíři posoudit a uvažujete o nákupu) přistupovali na stránky Fotogenu z větších obrazovek, tedy z tabletů a výše, největšího komfortu pak dosáhnete na monitorech stolních počítačů.
  můj účet 


Anežská ulička s vchodem do bývalého kláštera 1900 Autor: neznámý
Lokace: Praha
ID 3-550-14053-227061

Anežská ulička s vchodem do bývalého kláštera 1900

Anežská ulička s vchodem do bývalého kláštera - v pohledu od Haštalského náměstí, roku 1900. Po zrušení kláštera se tudy chodívalo na plácek zvaný Na Františku (později, od roku 1891, také předmostí provizorního mostu na druhý břeh - na Cestu pod Letnou). Jde o jednu z pěti ulic v této čtvrti, které unikly asanační horlivosti a dodnes zůstaly zachovány v té podobě, jak vypadaly na přelomu století. Za vysokou klášterní zdí se tyčí věž na vstupním nádvoří, vpravo od vchodu, za uliční čárou a za domem čp. 986, vestavěným do klášterní zahrady v roce 1844, se nachází bývalá kaple sv. Michala, v té době sklad i prodejna uhlí a dříví. Další dva domy vpravo byly klasicistně přestavěny kolem roku 1840, přičemž u čp. 809 byl zachován barokní portál. Tento dům, zvaný U černé ruky, patřil kdysi Veronice, manželce malíře K. Škréty. Entrance to the former Convent in Anežská (St Agnes) Lane, as seen from Haštalské Square Upon the abolition of the Convent, the street was used as an access road to the small square Na Františku. Later, from 1891, this was the bridgehead of the makeshift bridge to the Letná Quarter on the opposite bank of the Vltava. Anežská is one of the five streets in this Quarter which escaped the clearance zeal and which are retained in their original appearance from the turn of the century. On the left we can see a wall of a large garden, building No. 807 of 1878 (the most impressive building in the street), and No. 806 of 1843 on the crossing with U Obecního dvora Street. Hiding behind the tall convent wall is an entrance court tower. The former Chapel of St Michael can be found to the right of the entrance, beyond the city line and beyond house No. 986, built in the convent garden in 1844. At the time of the taking of the picture it was used for storing coal and wood. The next two buildings to the right were reconstructed in a Neo-Classical style around 1840, while the house No. 809 retained its Baroque portal. This structure, known as U Černé ruky (The Black Hand), was owned in its time by wife of the Baroque painter K. Škréta (1610-1674), Veronika.

L1vedlejší část díla250 CZK
Licence L1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky doplněk webové stránky, webové prezentace, elektronické verze časopisu atd.
XL1vedlejší část díla500 CZK
Licence XL1 = obrazový materiál jako vedlejší součást díla
Pod pojmem "vedlejší dílo" se chápe použití obrazového materiálu k ilustrativním, doplňkovým účelům, kdy je vedlejší, nedominantní součástí jiného díla.
V případě užití k tisku typicky doplněk textu knihy či časopisu, katalogu, tištěné prezentace, audiovizuálního díla, výstavy, výzdoby interiéru nekomerčních prostor apod.
L2hlavní část díla1250 CZK
Licence L2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití na webu, tj. při použití výlučně na internetu v elektronické formě, typicky obal či úvodní obrazovka elektronické hry, přední strana elektronické verze časopisu či knihy, hlavička webu, součást bannerové reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
XL2hlavní část díla3750 CZK
Licence XL2 = obrazový materiál jako hlavní (dominantní) součást díla
Pod pojmem "hlavní dílo" se chápe použití obrazového materiálu tak, že podstatným způsobem ovlivňuje výslednou vizuální stránku výsledného díla či dílu zcela dominuje.
V případě užití k tisku například obal knihy, krabice elektronické hry, titul bookletu, plakát výstavy, přední strana časopisu, výzdoba interiéru komerčních prostor, součást tištěné reklamy, příp. I elektronické venkovní reklamy na další výrobky a služby, kde obrazový materiál není sám o sobě motivem atd.
další nabídka
L3další příjem5000 CZK
Licence L3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití na webu je to prodej výlučně v elektronické formě, typicky například elektronická přání či pohlednice.
XL3další příjem10000 CZK
Licence XL3 = obrazový materiál slouží k dalšímu příjmu
Pod pojmem "další příjem" se chápe použití obrazového materiálu tak, že obrazový materiál je sám o sobě motivem, který je předmětem dalšího příjmu.
V případě užití k tisku typicky potisk hrnečků, triček, kalendáře, jakékoli předměty, určené k dalšímu prodeji, například tištěné pohlednice, placky, magnetky apod.
 pro licenční podmínky rozklikněte řádek
ceny jsou uvedeny bez DPH 

Máte sbírku? Chcete vydělávat s námi?

zajímá mne to

kategorie

doprava etnologie krajina místopis
nahota osobnosti portrét Praha
práce předměty události umění
věda vojsko volný čas zvířata

vydělávejte s námi plány a ceny kontakty
obchodní podmínky nejčastěji kladené dotazy zpětná vazba

© 2025 SKILL production s.r.o.

SKILL production
tvorba www, firemní a svatební videa